Aktualności

  • 12/04/2024 0 Komentarze
    Jak wszyć lamówkę?

    Kluczem jest cierpliwość, ponieważ od jej pokładów będzie zależeć efekt. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak estetycznie wszyć lamówkę — sposobów jest kilka, jednak w dzisiejszym wpisie przedstawimy najprostszy z nich. Zapraszamy do lektury!

     

    Najprostszy sposób

     

    Niezależnie od tego, czy sami zrobiliśmy lamówkę, czy też dostaliśmy ją w pasmanterii, sekretem jej wszycia jest odpowiednie zaprasowanie. Najlepiej zrobić to od prawej do lewej strony materiału, czyli do wewnętrznej części szytego przedmiotu. Następnie musimy przeszyć całość maszyną do szycia w odległości do 2 mm od załamania lamówki — kiedy już to zrobimy, to musimy zamocować szwy zarówno po dolnej, jak i górnej części.

     

    Kolejnym krokiem jest obrócenie materiału i ułożenie lamówki. Tutaj warto zwrócić uwagę, że jeżeli środkowa krawędź nie jest zaprasowana, to musimy zrobić to, składając lamówkę i zamykając jej brzegi od środka. Dalej przypnijmy lamówkę szpilkami, dzięki którym lamówka będzie zamykać brzeg swój oraz tkaniny. Dopilnujmy, by pozycja lamówki zarówno po prawej, jak i lewej stronie tkaniny była taka sama — od tego zależy, czy przeszycie złapie lamówkę w tym samym miejscu i po obu stronach. Jeśli upewniliśmy się co do pozycji, to przeszyjmy złożoną lamówkę ok. 1 – 2 mm od krawędzi.

     

    Pamiętajmy, że na wewnętrznej stronie tkaniny ścieg też powinien iść równo po lamówce — jeśli jednak będzie znajdował się obok, to nic się nie stanie. Na początku estetyka nie jest aż tak ważna, ale precyzja przychodzi z czasem. Na koniec przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które pomogą Ci przejść przez cały proces:

    • nie zapomnij, by najpierw zacząć od szycia po wewnętrznej stronie i dopiero z tego miejsca ułożyć szerszy brzeg lamówki,
    • nie rób pierwszego ściegu dokładnie w załamaniu krawędzi, tylko wspomniane 1-2 mm w stronę surowego brzegu,
    • nie spiesz się, gdyż efekt zależy od Twojej cierpliwości — wszycie lamówki wymaga czasu.

     

    A jeśli szukasz różnego rodzaju lamówek, to znajdziesz je na stronie abet.com.pl — serdecznie polecamy!

    Dowiedz się więcej
  • 12/04/2024 0 Komentarze
    Tasiemka do obszywania brzegów tkaniny - jaka najlepsza?

    Wszystko zależy od dobrania lamówki do rodzaju materiału. Do jednych z najpopularniejszych tasiemek do obszywania brzegów tkaniny zaliczamy m.in. wersje bawełniane, atłasowe i brokatowe. Która z nich jest najlepsza?

     

    Lamówki bawełniane

     

    Tasiemki wykonane z bawełny idealnie nadają się do wykańczania odzieży — zwłaszcza dziecięcej. Z racji użytego materiału, ten rodzaj lamówki jest niezwykle trwały na częste pranie, rozciąganie i uszkodzenia. Co więcej, doskonale zabezpiecza wyroby tekstylne przed pruciem. Możemy nim obszyć nie tylko brzeg tkaniny, ale także odnowić i nadać zupełnie nowy charakter zużytym ubraniom. W przypadku elegantszych strojów takie bawełniane lamówki mogą również stanowić istotny element sukien balowych i surdutów. Warto podkreślić, że na rynku dostępne są nie tylko różne kolory czy szerokości, ale również wzory lamówek z bawełny.

     

    Lamówki atłasowe

     

    Ten rodzaj wyróżnia się wszechstronnością. Lamówki z atłasu sprawdzą się jako wykończenie brzegów różnych tkanin – codziennych czy eleganckich. Na rynku bez problemu znajdziemy warianty w wielu różnych szerokościach — nawet do kilkudziesięciu milimetrów. W przypadku sukien ślubnych należy zastosować 12-milimetrowe lamówki, z kolei przy bluzkach maksymalnie 8-milimetrowe. Poszukując lamówek atłasowych i innych, nie zapomnijmy o znalezieniu oferty, w której dostępne będą różne modele kolorystyczne wraz z możliwością ich zaprasowania i dostosowania rozmiaru.

     

    Lamówki brokatowe

     

    Strój ślubny, karnawałowy czy komunijny. Do obszywania brzegów tak eleganckich tkanin najczęściej wybiera się brokatowe tasiemki. Dlaczego? Ponieważ ich wyróżnikiem jest kolor złoty i srebrny, co stanowi niezwykle szykowne wykończenie każdego uroczystego stroju.

     

    Wydaje się, że oczywistym wyborem są lamówki atłasowe, których zaletami są praktyczność i estetyczność. Czy są zatem uniwersalne? Niekoniecznie, ponieważ te cechy mają modele bawełniane, które dodatkowo wyróżniają się o wiele większą wytrzymałością. Jeśli jednak najbardziej cenimy sobie elegancję, to zdecydujmy się na wersje brokatowe. Wszystkie znajdziemy na stronie abet.com.pl — serdecznie zapraszamy!

    Dowiedz się więcej
  • 02/02/2023 0 Komentarze
    Lamówki bawełniane - sposób na estetyczne wykończenie tkanin

    Nie tylko estetycznie wykańczają materiał, ale też nadają im zupełnie innego charakteru, co pozwala odróżnić nasze ubrania od tych produkowanych masowo. Dlaczego lamówki bawełniane pokochają szczególnie mamy? Jakie są ich zalety? Przekonajmy się!

    Dowiedz się więcej
  • 22/04/2022 0 Komentarze
    Jak wybierać dodatki krawieckie

    Produkcja odzieży damskiej, męskiej oraz dziecięcej a także dekoracyjnych lub użytkowych artykułów tekstylnych, wymaga starannego przygotowania całego procesu technologicznego oraz wyselekcjonowania odpowiednich materiałów oraz dodatków krawieckich. Te ostatnie, choć niekiedy niepozorne i bardzo często na pierwszy rzut oka niewidoczne, okazują się być kluczowe dla uzyskania oczekiwanych efektów końcowych. Odpowiedni dobór dodatków krawieckich ma znaczenie dla estetyki, trwałości, funkcjonalności i ogólnej przydatności danego wyrobu do codziennego użytkowania. Dzięki użyciu odpowiednich lamówek, gurtów spodniowych, makaroników, szewbandów czy pasków ze sztucznej skóry możemy sprawić, że opuszczająca taśmę produkcyjną odzież, tekstylia lub inne wyroby sprawdzą się w swojej roli i przypadną Klientom do gustu.

     

    Dowiedz się więcej
  • 15/04/2022 0 Komentarze
    Lamówki - zastosowanie i wykorzystanie

    Powszechnie wykorzystywane do wykańczania odzieży, tekstyliów użytkowych czy obić mebli. Lamówki bawełniane, atłasowe, ze skaju, bistorowe lub brokatowe produkowane przez firmę Abet są dodatkami krawieckimi o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzają się nie tylko jako element dekoracyjny, ale też jako skuteczne zabezpieczenie chroniące brzegi materiału przed wystrzępieniem i są stosowane wszędzie tam, gdzie inne metody wykończenia krawędzi, na przykład na owerloku, nie zdają egzaminu. Nic dziwnego, że zarówno duże szwalnie, jak i mniejsze pracownie krawieckie czy firmy zajmujące się produkcją mebli tapicerowanych tak bardzo na nich polegają, zużywając niekiedy na co dzień setki metrów tego typu bawełnianej, atłasowej czy wykonanej ze sztucznej skóry taśmy.

    Dowiedz się więcej
  • 20/12/2021 0 Komentarze
    Właściwości i zastosowanie filcu

    Pozyskiwany w procesie spilśniania włókien naturalnych, syntetycznych lub ich mieszanek filc, to wyrób włókienniczy powszechnie wykorzystywany w m.in. tapicerstwie, produkcji instrumentów muzycznych, obuwia, dodatków odzieżowych czy też elementów dekoracyjnych. Filc techniczny znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji, ponieważ ze względu na swoje wyjątkowe właściwości znakomicie wygłusza, izoluje oraz zabezpiecza ruchome elementy. Z tego powodu produkuje się z niego okleiny, uszczelki oraz podkładki, wykładziny niwelujące wibracje i wygłuszające hałas. Sprawdza się też jako materiał na tarcze polerskie.

    Dowiedz się więcej
  • 19/11/2021 0 Komentarze
    Gurty spodniowe - praktyczna metoda wykończenia spodni czy atrakcyjny sposób kreowania własnej marki?

    Produkcja odzieży to obszar, w którym o ostatecznym wyglądzie wykonywanych wyrobów często decydują detale. Na przykład w szwalniach realizujących zamówienia na elegancką garniturową odzież damską i męską, niezwykle ważnym dodatkiem są gurty spodniowe.

    Dowiedz się więcej
  • 26/10/2021 0 Komentarze
    Znaczenie dodatków krawieckich w produkcji wyrobów tekstylnych

    Branża odzieżowa to segment bardzo wymagający, otwarty na innowacje i nowe technologie oraz w wielu przypadkach polegający też na sprawdzonych, stosowanych od lat rozwiązaniach. Dlaczego? Ponieważ tylko dzięki połączeniu nowoczesności z tradycją, firmy wytwarzające odzież i inne wyroby tekstylne są w stanie utrzymać poziom produkcji na najwyższym poziomie. Nie dziwi więc fakt, że producenci z tego sektora tak samo zwracają uwagę na dobór odpowiednich materiałów, jak i dodatków krawieckich biorących udział w procesach technologicznych.

    Dowiedz się więcej
  • 16/12/2020 - Krzysztof Tutak 0 Komentarze
    OD 17.12.2020 LOCKDOWN do końca roku

    W związku z brakami kadrowymi, jesteśmy zmuszeni do zaprzestania przyjmowania zleceń w tym roku. Wszelkie zlecenia które zostały przyjęte do realizacji przed 17.12.2020 będziemy starali się wykonać w normalnych terminach. Dzień 17.12.2020 jest ostatnim dniem w którym przyjmujemy paczki od KURIERÓW. ZAPRASZAMY PO NOWYM ROKU

    Dowiedz się więcej
  • 02/11/2020 - Krzysztof Tutak 0 Komentarze
    Przewijanie materiałów na mniejsze belki

    Przewijamy materiały z dużych belek na mniejsze !

    Dowiedz się więcej
  • 12/03/2020 0 Komentarze
    Cięcie materiałów WIGOFILOWYCH od 15 gr na maseczki medyczne

    Informujemy, iż jesteśmy w stanie pociąć materiały z wigofilu do produkcji maseczek medycznych. 

    Jesteśmy w stanie dostarczyć również gotową pociętą taśmę na dany wymiar.

    Więcej informacji pod numerem telefonu +48 601 39 59 71.

    Dowiedz się więcej
  • 18/11/2019 0 Komentarze
    Informacja odnośnie śmierci naszego wieloletniego pracownika

    Z ogromną przykrością informujemy iż dnia, 16.11.2019 r. zmarł nasz wieloletni pracownik z działu obsługi klienta DARIUSZ PIETRZAK. Poinformujemy o dacie pogrzebu jak tylko będziemy posiadać taką informację.

    Dowiedz się więcej
  • 27/02/2014 0 Komentarze
    Targi Intermic - 2014 lamówki z nadrukiem

    Zapraszamy na edycję targów między 26 a 28 lutego 2014 roku. Na naszym stoisku w pawilonie 7A. Pokażemy nowość na naszym polskim rynku LAMÓWKI Z NADRUKIEM. Zapraszamy.

    Dowiedz się więcej
  • 11/07/2013 0 Komentarze
    Nowa strona ABET

    Witamy na naszej nowej stronie internetowej

    Dowiedz się więcej
  • 21/02/2013 0 Komentarze
    Wrażenia po Targach TEX STYLE

    Zakończyliśmy 3 dniowe targi poznańskie (19-21 lutego). Dziękujemy Wszystkim którzy odwiedzili nasze stoisko.Poniżej parę zdjęć z tego wydażenia

    Dowiedz się więcej